Vízszerelés, Vízszerelő, Gyorsszolgálat
Kategóriák
Vízszerelés, Vízszerelő, Gyorsszolgálat
  • Vízszerelő Gyorsszolgálat
  • Duguláselhárítás
    • Mosdó duguláselhárítás
    • Mosogató duguláselhárítás
    • Konyhai duguláselhárítás
    • Wc duguláselhárítás
    • Padlóösszefolyó duguláselhárítás
  • Csőtörés javítás
  • Csatornakamerázás
  • Bejegyzések
  1. Vízszerelő Gyorsszolgálat
  1. Vízszerelő Gyorsszolgálat
  2. Sarokszelep csere, sarokcsap szerelés

Sarokszelep csere, sarokcsap szerelés

Tel: 06-70-577-9094

A sarokszelep, ez a látszólag egyszerű kis szerkezet, valójában a vízvezetékrendszer kulcsfontosságú eleme. A legtöbb magyar háztartásban megtalálható, diszkréten rejtőzködve a mosdók, WC-k, mosogatók és más vízhasználati berendezések mögött. De vajon mit is tudunk róla valójában?

A funkcionalitása olyan széleskörű, hogy szinte minden vízvételi pontnál előfordulhat: legyen az a WC-tartálynál, a mosogatónál, a kézmosónál vagy akár a mosógép bekötésénél. A sarokszelep fő feladata, hogy az adott vízvételi lehetőséget le lehessen zárni, anélkül, hogy a fő vízcsapot el kellene zárni. Ez különösen praktikus, ha például a mosdóban, mosogatóban új csaptelepre vagy flexibilis csövekre van szükség, esetleg a mosógépet kell kizárni a vízrendszerből. A szelep segítségével könnyedén cserélhetjük ki ezeket az alkatrészeket anélkül, hogy az egész lakás vízszolgáltatását megszakítanánk. Ezáltal rendkívül praktikusnak bizonyul mindennapi használat során.

Sarokszelep csere és sarok csap bekötés gyorsan, szakszerűen!  Falu Tibor vízvezeték szerelő Tel: 06-70-577-9094  Hétvégén is!

 

Sarokszelep cseréje vízvezeték szerelővel

A vízvezetékrendszer karbantartása fontos feladat, és a sarokszelep cseréje nem kivétel. De milyen típusú és méretű sarokcsapra van szüksége otthonában? A sarokszelep cseréje, bár elsőre egyszerűnek tűnhet, valójában néhány buktatót rejt magában. A laikusok számára a legnagyobb kihívást jelentheti a sarokszelep típusának beazonosítása. Golyós, tekerős, kombi, mosógépcsap – a választék bőséges, és ránézésre nem mindig egyértelmű, hogy melyik típusra lesz szükségünk. Emellett a méretbeli variációk is tovább bonyolíthatják a helyzetet. Ne aggódjon, segítek Önnek megtalálni a megfelelő megoldást!

A sarokszelep és a sarok csap típusai:

A sarokszelepek három fő típusát különböztetjük meg:

    Hagyományos sarokszelep, sarokcsap: Ez a legelterjedtebb típus, melynek falba tekerhető része 1/2 col, míg a másik oldala lehet 1/2 col vagy 3/8 col méretű. A wc-tartályok, csaptelepek bekötésére és vízelzárására szolgál.

    Mosógépszelep, mosógép csap: A mosógép vagy mosogatógép csatlakoztatására szolgál. Némileg eltér a hagyományos sarokcsaptól, a falba szerelendő fele megegyezik, azaz 1/2 col, a mosógép tömlőjét fogadó fele jóval nagyobb, 3/4 col méretű.

    Kombinált sarokszelep (3 járatú sarokszelep): Két kivezetéssel rendelkezik. A falba kerülő része 1/2 col, míg az alsó nagyobb kivezetése 3/4 col, a másik pedig 3/8 col méretű. A kombinált szelep nagyobbik végére mosógép vagy mosogató gép bekötése szokott kerülni, a felső kisebb kivezetésére mosdó vagy mosogató csaptelep szokott bekötésre kerülni.

    Mikor szükséges a sarokszelep csere?

    Időmúlásával: A sarokszelep, mint bármilyen mechanikai szerkezet, idővel elöregszik, kopik, és cserére szorul. A csere elmulasztása vízkárokhoz vezethet.

    Müködési hibák: Ha a sarokszelep nehezen nyitható, zárható, szivárog, vagy nem zár tökéletesen, azonnali cserére van szükség.

    Felújítás: Amennyiben a fürdőszobát felújítjuk, a régi sarokszelepet is érdemes lecserélni.

     

    A sarokszelep cseréje:

    A sarokszelep cseréje némi kézügyességet és szerelési ismereteket igényel. A házilagos sarokszelep csere kockázatokat hordozhat magában. Annak ellenére, hogy az eljárás látszólag egyszerűnek tűnik, számos potenciális buktató lehet.

    A szelep könnyen sérülhet a falba való beépítéskor, nem megfelelően lehet tömítve, különösen, ha nem rendelkezünk megfelelő szerszámokkal vagy technikai ismeretekkel. Ezért érdemes szakember segítségét kérni a sarokszelep cseréjéhez. Tel: 06-70-577-9094

    SOS Vízszerelés Budapest területén megbízható szolgáltatást kínál sok vízvezetékkel kapcsolatos problémára. Tapasztalt vízszerelőként gondoskodok a megfelelő szelep kiválasztásáról és biztonságos beépítéséről. Ezáltal Ön biztonságban érezheti magát, tudva, hogy a vízvezetékrendszer problémái gyorsan és hatékonyan megoldódnak. Vízszerelőkén nem csak a sarokcsapok cserjében, hanem sok más vízszerelési feladat elvégzésében tudok a segítségére lenni, legyen az mosógép vagy mosogató gép bekötés, wc tartályt javítás, vagy egy új csaptelep bekötése.

    Tippek a sarokszelep cseréhez:

    • Válasszunk minőségi sarokszelepet: A tartós anyagból készült, megbízható sarokszelep hosszú távú megoldást nyújt.
    • Forduljunk szakemberhez: A sarok csap csere precíz munkát igényel. A szakszerűtlen szerelés vízkárokhoz vezethet.
    • Rendszeresen ellenőrizzük a sarokszelepet: A megelőző ellenőrzések során hamarabb észlelhetjük a hibákat, és elkerülhetjük a komolyabb problémákat.

    Sarok csap és mosógépcsap cserénél a következő lépéseket érdemes követni:

    1. Zárjuk el a fő vízcsapot.
    2. Távolítsuk el a régi sarokszelepet.
    3. Tisztítsuk meg a csatlakozási pontot.
    4. Helyezzük fel a tömítő anyagot
    5. Szereljük fel az új sarokszelepet.
    6. Nyissuk meg a fő vízcsapot, és ellenőrizzük a csatlakozások tömítettségét.

    A sarokszelep csere látszatra nem bonyolult feladat, de a szakszerű szerelés elengedhetetlen. A minőségi sarokszelep és a szakszerű szerelés kombinációja hosszú távú megoldást nyújt, és megóvhat a vízkároktól.

    Gyakori hibák és jelek, amelyek sarokszelep cserére utalnak

    A sarokszelep – vagy más néven sarokcsap – első ránézésre egy egyszerű idom, mégis kulcsszerepet játszik a csaptelepek, mosógépek vagy WC-tartályok vízellátásában. Sok esetben a hibái nem azonnal feltűnőek, mégis komoly kellemetlenséget okozhatnak, ha időben nem történik meg a sarokszelep csere vagy sarokcsap szerelés.

    1. Szivárgás a falnál vagy a csatlakozásnál

    Az amikor a sarokszelep lassan szivárog ott, ahol a falba csatlakozik. Ez lehet tömítési hiba, de gyakran előfordul, hogy maga a szelep test repedt meg, a víz lassan csorog a csempe mentén.

    2. Szivárgás az elzáró gomb (kupak) alól

    Ez az egyik leggyakoribb hiba. A szelep nyitókarja vagy kupakja alatt kis mennyiségű víz szivárog – néha csak pár csepp, máskor folyamatos nedvesedés figyelhető meg. A legtöbben ilyenkor megpróbálják meghúzni a szelepet, de ez csak ideiglenes "megoldás". Ilyen esetben a belső tömítés vagy orsó elhasználódott, amit külön cserélni nem lehet. A teljes sarokcsap cseréje ilyenkor a legbiztonságosabb lépés.

    3. Nehézkes vagy szoruló elfordítás

    Ha az elzáró gomb nehezen mozdul, vagy szinte megszorult, az a belső szerkezet hibájára utal. A túl erős erőltetés könnyen törést okozhat. Ez a probléma nem javítható — ebben az állapotban a sarokszelep már megbízhatatlan, és cserére szorul.

    4. Nem zár rendesen – víz átszivárog

    Ha elzárt állapotban is szivárog a víz a csatlakoztatott eszköz felé (pl. csaptelep vagy tömlő), az egyértelmű jele annak, hogy a sarokcsap zárószerkezete már nem működik megfelelően. Ilyenkor a sarokcsap szerelés halogatása nem javasolt.

    menü

     

    • Duguláselhárítás
    • Csőtörés javítás
    • Vízszerelő Budapest
    • Duguláselhárítás Budapest
    • © 2008–2025 Falu Tibor. Minden jog fenntartva.
      A weboldal teljes szöveges tartalma szerzői jogi védelem alatt áll.
    Információk
    • Adatkezelési tájékoztató
    Honlap készítés
    • Vízszerelő Gyorsszolgálat
    • Duguláselhárítás
      Duguláselhárítás
      • Mosdó duguláselhárítás
      • Mosogató duguláselhárítás
      • Konyhai duguláselhárítás
      • Wc duguláselhárítás
      • Padlóösszefolyó duguláselhárítás
    • Csőtörés javítás
    • Csatornakamerázás
    • Bejegyzések
    Adatkezelési beállítások
    Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.